Skocz do zawartości

Mr.Web123

Użytkownicy
  • Zawartość

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O Mr.Web123

  • Urodziny 25.05.1998

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Mr.Web123

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. @klonyyy Dzięki za rozjaśnienie tematu 🙂
  2. @Villentre 1. Do poprawy 2. Do poprawy 3. Do poprawy @Treker Linie były celowo prowadzone "zawijasami" bo przy schematach płytek do wytrawiania należy unikać zakrętów prostych (tak gdzieś wyczytałem) @Sabre Dzięki już poprawiam 🙂 Jeśli to wszystkie ważniejsze błędy to myślę że można już zamknąć temat i zaprać się do poprawiania 😃 Dzięki za uwagi.
  3. 1. Poprawione 2. Czas na ponowną lekturę https://www.forbot.pl/forum/topics20/kurs-cadsoft-eagle-czesc-1-schematy-vt6210.htm 3. Atmega 16 ma 8 ADC chciałem użyć Atmega8 ale ma tylko 6 ADC (jeśli chodzi o DIP) 4.Nie rozumiem chodzi Ci o brak zakrętów prostych i ścieżki pod prockiem ?
  4. Cześć chciałbym żebyście sprawdzili mój schemat lf'a na 8 czujników (jest to moja pierwsza mocniejsza konstrukcja wcześniej tylko światłolub i lf na 3 czujniki 😃) Nie ma podanych wartości rezystorów i kondensatorów bo nie wiem jakie zastosować. Chcę dodać takie ustawienia: -ceramiki 100nF -elektrolity 4.7µF -rezystory 330R przy czujnikach i 470R przy resecie Tutaj macie screenshoot: Dziękuję. lf v1.sch
  5. @Treker Obrazki przerobione @sabre Wiem bo próbowałem i spaliłem 🙂 Dlatego chcę kupić @Sen Mie jestem leniem tylko mi nie wyszło więc zamiast próbować do skutku postanowiłem sobie takowy kupić między innymi dlatego że jest tani 🙂 Temat do zamknięcia.
  6. Jak w temacie. Kupię sprawny programator avr np. STK200 lub STK500 lub inne pod port LPT najlepiej z wielomostkową podstawką. Programator musi współpracować z BASCOM AVR. Kontakt proszę na PW lub pod tematem. _ Komentarz dodany przez: Treker __________ Komentarz dodany przez: Sabre I jeśli znikną z tych miejsc to w Twoim temacie będzie dziura. Taki programator można złożyć samodzielnie bardzo niskim kosztem.
  7. Dzięki leci piwko. Potrzebne były małe poprawki 🙂
  8. Cześć. Po kilku lekcjach i lekturze wrzucam mój kod do line-fllower'a 😃 $regfile "attiny2313.dat" 'rodzaj procka $crystal 10000000 'traktowanie procka Config Portb = Input 'PB jako wejscie Portb = &B0000000 'PB0 do PB7 na 0 Config Portd = Output 'PD jako wyjscie Portd = &B000010 'PD.0 na 0 PD.1 na 1 PD.2 do PD.6 na 0 'start systemu' Wait 5 'czekaj 5 Toggle Portd.0 'zmien stan wprowadzenia dioda0 Waitms 50 'czekaj 0.5 Toggle Portd.1 'zmien stan wprowadzenia dioda1 'koniec start systemu' 'kod jazdy' If Pinb.0 = 1 Then 'jesli czujnik0 na 1 to Elseif Pinb.1 = 1 Then 'albo czujnik1 na 1 to Elseif Pinb.2 = 0 Then 'albo czujnik2 na 0 to Gosub Lewo 'skocz do Lewo Else 'albo Gosub Naprzod 'skocz Naprzod Debounce 'zlikwiduj drganie stykow End If 'koniec sekwencji If Pinb.1 = 1 Then 'jesli czujnik1 na 1 to Elseif Pinb.0 = 0 Then 'albo czujnik0 na 0 to Elseif Pinb.2 = 0 Then 'albo czujnik2 na 0 to Gosub Naprzod 'skocz do Naprzod Debounce 'zlikwiduj drganie stykow End If 'koniec sekwencji If Pinb.2 = 1 Then 'albo czujnik2 na 1 to Elseif Pinb.0 = 0 Then 'albo czujnik0 na 0 to Elseif Pinb.1 = 1 Then 'albo czujnik1 na 1 to Gosub Prawo 'skocz do Prawo Else 'albo Gosub Naprzod 'skocz do Naprzod Debounce 'zlikwiduj drganie stykow End If 'koniec sekwencji 'koniec kod jazdy' Loop 'koniec petli End 'koniec programu 'podprogramy' Lewo: Portd.3 = 1 And Portd.2 = 0 'silnik3 na 1 i silnik2 na 0 Debounce 'zlikwiduj drganie stykow Reset 'powrot do petli Naprzod: Portd.2 = 1 And Portd.3 = 1 'silnik2 na 1 i silnik3 na 1 Debounce 'zlikwiduj drganie styków Reset 'powrot do petli Prawo: Portd.2 = 1 And Portd.3 = 0 'silnik2 na 1 i silnik3 na 0 Debounce 'zlikwiduj drganie stykow Reset 'powrot do petli 'koniec podprogramy' Niestety nie jestem pewien czy jest poprawny bo po skompilowaniu wyskakują błędy 😕 : Error : 103 Line : 2 = Expected [10000000] , In File : C : \ Users \ User \ Desktop \ Bascomavr \ Lineflower.bas Error : 1 Line : 23 Unknown Statement [debounce] , In File : C : \ Users \ User \ Desktop \ Bascomavr \ Lineflower.bas Error : 7 Line : 23 If Then Expected [ 23] , In File : C : \ Users \ User \ Desktop \ Bascomavr \ Lineflower.bas Error : 123 Line : 23 End If Expected , In File : C : \ Users \ User \ Desktop \ Bascomavr \ Lineflower.bas Co o tym sądzicie ? Pozdr.Artur
  9. Mr.Web123

    Szkoła na przyszłość

    Siema. Dzięki za posty dzięki którym podjąłem decyzję przynajmniej w teorii. @lednpn dzięki za tematy książek 😉 @Grabki "nie twórzcie tutaj jakiegoś mitu o ogólniakach." Sorry efekt uboczny mojego niedoinformowania o szkołach 🙂 @lednpn "Może i o rok krócej, ale po technikum można iść do pracy(nie którzy muszą już sami zarabiać na siebie) A po lo to, tylko kasa w biedronce. " Podałeś ogromny argument na + za technikum 😃 @Harnas "Od Tego roku w każdym technikum wchodzi reforma i wszystkie nowe klasy mają nowy program. Między innymi kosztem biologii, chemii i innych mało potrzebnych przedmiotów będzie wprowadzona matematyka typowo rozszerzona jak w liceach." Kolejny argument na + dla technikum. @mactro "lednpn, przyszedł mi do głowy argument za LO, którego chyba nie przebijesz: tam jest dużo więcej dziewczyn, niż w takim technikum elektronicznym, czy podobnym " ehh to fakt... Uznajmy że ten fakt stanowi ++ dla LO więc narazie remis 😃 @OldSkull "W liceum (najlepiej dobrym) nauczysz się matmy (ważna!), fizyki (ważna!) i najlepiej j. angielskiego (niemiecki dobry jeśli chcesz iść w przemysł samochodowy, ale ang. też musisz znać) - co zwykle kuleje w technikach. No i przede wszystkim: tracisz rok, który jesteś w plecy. Mając liceum+studia+rok praktyki w zawodzie jako młodszy inżynier/stażysta jesteś dużo bardziej atrakcyjny dla pracodawcy niż technikum+studia i właściwie tyle. Jest jeszcze inna opcja: technikum+praca w zawodzie i robienie studiów zaocznie albo jechanie na trójachna studiach i równoczesna praca (ale to trudne, aby pracować w zawodzie, poniżej 3 lat studiów pracodawcy otwarcie mówią, że student nic nie umie)." Kolejny argument na + dla LO :] @Mars "Jak będziesz wybierał szkołę, to pytaj starsze roczniki jaki jest nauczyciel od matmy i sprawa wg mnie załatwiona. " Już załatwiłem informatora 🙂 @lednpn "Nauczyciel od matematyki (czy fizyki)który umie dobrze wytłumaczyć to rzadkość." Szkoda... "No to teraz po tym temacie Mr.Web123 ma niezły mętlik w głowie:D" Po 1 taki był cel tego tematu. Chciałem żeby jak największa liczba osób wypowiedziała się na ten temat i podała argumenty dotyczące przyszłej szkoły i chyba się udało 🙂 Po 2 po kilku godzinach układania wszystkiego mogę z dumą powiedzieć że ogarnąłem 😃 @ProeXtreme "Uważam, że człowiek powinien robić to co lubi. Jeżeli ktoś lubi elektronikę to niech idzie na elektronikę. Jeżeli lubi grzebać w autach to niech idzie do zawodówki na mechanika. Jeżeli lubi roboty, ale bez precyzyjnego określenia (mechanika, programowanie, elektronika) to niech idzie na mechatronikę. Jeżeli ktoś nie wie co ze sobą zrobić, co lubi a czego nie to takiej osobie tylko współczuję. Ale jej miejsce jest w liceum - najmniej straci. Jeżeli ktoś wie co lubi robić, ma plan na siebie i nie chce "tracić" czasu na technikum to niech idzie walczyć z historią, biologą i geografią do liceum. Powodzenia:) " Czyli podsumowanie całego tematu w kilku zdaniach zrobione za mnie ;D I to napewno lepiej niż to co ja miałem napisać. @lednpn "Tylko problem ma ten kto chce iść na studia techniczne a dostanie się do klasy o rozszerzonej biologi i geografii;/ Bo na mat-fiz wszyscy się pchają." Hmm... czyli ruletka na studiach. @Bobby "Ja wybrałem LO, wahałem się nad mechatroniką w ŚlTZN, dałem na drugim miejscu, dostałem się na mat-fiz-inf z pierwszego i zdecydowanie nie żałuję." Kolejny + dla Liceum. @lednpn "Tak, tylko jak się ktoś nie dostanie na mat-fiz i pójdzie do humana no powodzenia życzę." Czyli - dla Liceum za przepych i losowania kierunków... @OldSkull "Jeśli chcesz iść na dzienne studia, to Liceum jest zdecydowanie najlepszym pomysłem." W moim przypadku studia jedynie zaoczne. Sądzę że to na tyle. Zacytowałem kilka argumentów za i przeciw lo oraz technikum lecz decyzję o szkole podejmę dopiero za rok może więcej bo jak już wspomniałem ten temat został założony jedynie do wstępnej analizy 🙂 Myślę że wiem którą szkołę wybiorę ale nie napiszę tutaj bo wg mnie nie ma sensu bo znowu rozpęta się wojna LOTechnikum 😋 Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i uważam że temat można już zamknąć 😉 Pozdr. Artur
  10. Mr.Web123

    Szkoła na przyszłość

    Cześć. Nawet nie sądziłem że temat się tak rozpędzi 🙂 No to czas na odpowiedzi @lednpn Z matematyki nie jestem taki słaby mam całkiem dobrą nauczycielkę która w przeszłości uczyła fizyki więc wytłumaczy mi również ten przedmiot szczegulnie że nasza nauczycielka jest lekko mówiąc nieogarnięta tj. ciężko ją zrozumieć... "Kupuj książki i je czytaj, lutuj, buduj, ucz się programowania i wielu innych rzeczy" książki to narazie same skany starszych czasopism, lutuj nie jestem w tym bardzo dobry ale coś umiem 🙂 buduj hmm mam całe biurko zawalone starociami elektronicznymi ucz się programowania i wielu innych rzeczy... od wczoraj uczę się teorii BASCOM'A 🙂 @lolo1995 Wiem wiem nie mówiłem że nie chcę się uczyć programowania tylko że startuję od zera (miałem jakieś 2 lata przerwy bo kiedyś uczyłem się ale nic nie rozumiałem i postanowiłem pczekać kilka lat 🙂 ) @ProeXtreme Dzięki za wyjaśnienia wielu pytań 😉 Nie jestem pewien czy LO będzie dobrym wyborem... "Wystarczy mieć pasję a nic ci nie stanie na drodze." fajne motto 🙂 @lednpn "Więc nawet jak masz problemy w gimnazjum z nauką i pójdziesz do gorszej szkoły to się nie przejmuj. Praca w domu jest najważniejsza". w gimnazjum nie jestem słaby ale wybitny też nie 😃 miałem 3.8 albo 4.0 już nie pamiętam. @misha89 Hmm... W LO nauczę się lepszej matematyki oraz niestety biologii itp... a na technikum już jest wszystko pod zawód ale sam jeszcze nie wiem @mactro "Ogólniak jak sama nazwa wskazuje da Ci sporo wiedzy ogólnej, z której pewnie 90% Ci się nie przyda, ale będziesz miał więcej możliwości kiedy będziesz miał te 19 lat i będziesz bardziej ogarniał co chcesz w życiu robić." to też prawda za kilka lat będę lepiej obeznany w sytuacji więc uznajmy że ten temat to wstępna selekcja 😋 @lednpn Zgadzam się 🙂 @BlackJack "Co do wyboru szkoły. Hm.. trudne pytanie bo musiałbyś wiedzieć co będzie potrzebne na rynku pracy za 5 lat, kiedy ją skończysz. " Dlatego chciałem wybrać jeden z kierunków elektronicznych bo świat się rozwija i jakoś nie jestem przekonany za robieniem na wsi z moim bratem... @Maniac "Druga sprawa to to, że nie tylko osoby po mechatronice mają problemy ze znalezieniem pracy, również i po innych kierunkach." Szkoda że to prawda... "Mechatronicy są cenieni i dobrze opłacani. Także uczyć się angielskiego i patrzeć szerzej, na Polsce się świat nie kończy." To trochę zniechęca ale z angielskiego zawsze miałem 5 jeżdziłem również na zajęcia z języków rozszeżonych do szkoły prywatnej ale tam nie było nic nowego czego mógłbym się nauczyć 😋 @lednpn "Znam również taką sytuacje że gościu który miał w technikum 5 z elektrotechniki zapytany na pracowni jaką rolę spełnia kondensator w danym układzie, nie umiał odpowiedzieć." To są chyba tragiczne przypadki znajomości jedynie teorii... @Mars "Dlatego warto zajrzeć jakie przedmioty będą realizowane, oraz poszukać ludzi z danych kierunków i popytać." Dlatego właśnie założyłem ten temat 🙂 @BlackJack "Z dobrych starych książek to: ... " Dzięki za tytuły poszukam i będę miał zajęcie w wolne dni 🙂 @lednpn "A jakieś inne tytuły kolega może polecić ze starszych?" Przyłączam się do proźby 🙂
  11. Mr.Web123

    Szkoła na przyszłość

    Dąbie cytat i link z Wikipedii 🙂
  12. Mr.Web123

    Szkoła na przyszłość

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem pewien że staną się pomocne 😉 @sobal44 mieszkam o tu : mapka @ProeXtreme nie nie liceum jest słabym pomysłem tak jak napisałeś biologia mi się raczej nie przyda 🙂 @Harnas Szkoła do której miałem przystąpić po studiach to nic specjalnego ( kierunki zts-kolo ) Mizerota z podstawowymi kierunkami @zuba1 Faktycznie programowanie stanie się pomocne w przyszłości. Czas zacząć kurs BASCOM'A przynajmniej w teorii 😃 @misha89 Hmm elektronika też jest ciekawa... popatrzę, poszukam i się zastanowię 😉
  13. Cześć. Chciałbym się dowiedzieć jaką szkołę związaną z elektroniką wybrać. Mam na imię Artur i elektroniką zajmuje się od 10 roku życia tj. głównie rozbieranie zabawek i "paczanie" co ma w środku 😅 Niedługo zaczynam 2 rok w gimnazjum więc już powoli można się zastanawiać 🙂 Na początku chciałem uczyć się na elektryka ale nie przekonywało mnie to więc poszukałem trochę i elektryk samochodowy tudzież mechanik samochodowy czy coś takiego (chodzi mi o pracownika podpinającego komputer do samochód) ale to też mnie nie kręciło i potem chciałem wybrać "komputerowca" (cytat siostry) ale do tego trzeba by było uczyć się programować w moim przypadku od zera. Po chwili szukania znalazłem to forum i pomyślałem że robotyka to jest to ! Ale najbliższa szkoła robotyki jest w Poznaniu (jakieś 50km od mojej wsi 🤣 ). Zakończyło się na tym że nie wiem co wybrać i mam mętlik w głowie... I tu pojawia się moje pytanie : który kierunek wybrać ? Mam nadzieję że napisałem to w miarę zrozumiale 😉 Pozdr. Artur (w razie złego działu proszę moderatora o przeniesienie)
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.