Skocz do zawartości

mickes27

Users
  • Zawartość

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pleszew

Osiągnięcia użytkownika mickes27

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. No właśnie ręcznie, gdyż mam eagla i chciałem zrobić ze schematu ale nie wiem jakie biblioteki dodać do układu i fototranzystorów i rezystorów.
  2. Witam. Waldek na płytce uniwersalnej coś mi nie wyszedł i postanowiłem zrobić własną. Mam tylko problem bo na schemacie ścieżki, które się krzyżują mają kropki - czyli się łączą, lub też kropek nie mają. Ale jak zrobić ścieżkę która przebiega przez inną, a się z nią nie łączy? Pozdrawiam mickes27
  3. mickes27

    Lutowanie

    lukpep nie. Mi chodzi o łączenie ścieżek ze schematu, na płytce uniwersalnej. Na schematach są linie z kropkami, jak je połączyć itd. o to mi chodzi. profesorek_96 ten link nie działa.
  4. mickes27

    Lutowanie

    Niedokładnie o to mi chodzi. Chcę wiedzieć jak zlutować ścieżki ze schematu. Czy drutem, przewodem itd. Bo wszystko inne lutować już umiem ale nie wiem jak ścieżki łączyć
  5. mickes27

    Lutowanie

    Witam. Czytam właśnie książkę pt. "Elektronika dla nie wtajemniczonych". Znalazłem ją pomagając przenosić ojcu książki i ogólnie robić porządek. Jest tam rozdział o lutowaniu podzespołów itd. na płytce uniwersalnej. Piszą tam, że trzeba włożyć element, tak aby metal znalazł się po stronie ścieżek i zagiąć pod kątem 45 stopni, a następnie przylutować. I moje pytania brzmią: 1. Czy to prawidłowy sposób lutowania na płytce np. układu L293D? 2. Jak połączyć ze sobą ścieżki? W książce nic o tym nie ma. Prosiłbym o łatwe, w miarę proste wytłumaczenie. Dzięki z góry. Mam nadzieję, że temat może się przydać innym.
  6. Jeszcze jedno pytanie. Tam są listwy z dwoma śrubami, a ja mam taką z trzeba. Czy to robi różnicę??
  7. Dzięki. Jeśli to był by silnik to się zastanawiałem po co kupiłem listwy montażowe.
  8. Witam. Przeglądam ten schemat: https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4a066b40bfd351393.jpg i nie wiem, gdzie w nim są listwy montażowe. Czy są to te dwa kwadraty z dziurkami??
  9. Witam. Jak przylutować podstawkę DIL16 do płytki uniwersalnej? I od której strony? Tą ze ścieżkami, czy na odwrót?? Najlepiej to bym zrozumiał na rysunku itp.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.