Skocz do zawartości

Karol R

Users
  • Zawartość

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Warszawa
  • Zawód
    Student

Osiągnięcia użytkownika Karol R

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Moje ustawienia wyglądają następująco: Próbowałem zmieniać bity stopu i baud rate, zmiany są- ale cały czas nie odbieram tego co wysłałem. Korzystam z przejściówki profilec usb-rs232. Które parametry transmisji należałoby zmienić ?
  2. Również usiłowałem uruchomić ten program u siebie i o ile odpowiedź otrzymuję- o tyle w niczym nie przypomina ona wysyłanego znaku. Nie są one przypadkowe, tzn. na dany znak zawsze otrzymuję tę samą odpowiedź. Tyle tylko że dla 0 jest to myślnik, dla 1 - M itd. Atmega taktowana zewnętrznym oscylatorem 8MHz. Czego to może być wina ?
  3. Karol R

    Zasilanie kamery przemysłowej AC

    Dzięki za pomoc nes86, właśnie znalazłem przyczynę problemów. Kamera jest przeznaczona na rynek amerykański - napięcie zasilania 24V AC 60Hz, nie 50Hz jak z naszej sieci (tak to bywa kiedy człowiek chce być cwany w temacie na którym się nie zna 😉 i kupuje sprzęt po taniości ) Praca kamery w jakiś diaboliczny, pokrętny sposób reaguje na częstotliwość prądu zasilającego (nawet jest pokrętełko V phase to drobnych korekt) dlatego mam sieczkę na monitorze. Da się nawet czasem wychwycić element obrazu (napis, światło punktowe) ale żaden program który dotąd odpaliłem nie pozwala skorygować go na tyle aby był użyteczny. Znamy jakiś prosty sposób na podniesienie częstotliwości ?
  4. Karol R

    Zasilanie kamery przemysłowej AC

    Zasilacz daje 27,5V tak więc trochę więcej niż deklarowane. W specyfikacji kamery podano że napięcie zasilające może wynosić max 29V więc mieszczę się w normie. Z tym kablem chodziło mi o to, że skoro przewód jest w taki sposób oznaczony może ma to jakiś wpływ na niektóre urządzenia ? Wtedy zgodnie z prawem Murphyego podłączyłbym go odwrotnie, sfajczył kamerę i stąd wynikałyby problemy z obrazem 😉 Kamera podłączona w ten sposób daje jakiś sygnał na wyjściu (multimetr pokazuje ok 2,7V) jednak po przechwyceniu go przez frame grabbera nie otrzymuję żadnego obrazu.
  5. Cześć, Posiadam kamerę wymagającą zasilania 24V AC. Panel z wyprowadzeniami dostępnymi w kamerze pokazany jest na załączonym obrazku: Zasilacz którym dysponuję posiada na wyjściu dwa przewody, jeden oznaczony białymi przerywanymi liniami biegnącymi wzdłuż kabla, chociaż mój multimetr twierdzi że nie ma między nimi różnicy. Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo podłączyć taką konfigurację. Do wejść 1 i 2 kamery podłączyć kable w dowolnej kolejności, a GND wyprowadzić osobnym kablem ? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂 __________ Komentarz dodany przez: Sabre Wyjątkowo temat zostal przywrócony po rozmowie z trekerem, będę śledził rozwój tego wątku.
  6. niechcący wprowadziłem Cię w błąd 🙂 to tylko fragment programu odpowiedzialny za działanie timera, dalej znajduję się nieskończona pętla która realizuje odczyt z przetwornika A/C. Nie zamieszczałem całości z uwagi na przejrzystość. Oto pozostała część programu w funkcji main: while(1) { if(PIND & (1<<PD4)) { TCCR1B |= ((1 << CS10) | (1 << CS12)); while (1) { for (i=0;i<16;i++) { ADCSRA |= (1<<ADSC); while (ADCSRA & (1<<ADSC)); wartosc2 += ADCW; } wartosc2 >>= 4; if (wartosc2 > wartosc1) { MAX_AMPL = wartosc2; } if (MAX_AMPL >= 600 && KRYTERIUM_CZAS && wartosc2 <= 512) { PORTB |= ((1<<PB0) | (1<<PB1)); } wartosc1 = wartosc2; wartosc2 = 0; } } } }
  7. Cześć, w jaki sposób zapisać przerwanie które z założenia miałoby uruchomić się tylko raz, po czym zatrzymać timer i nie uruchamiać się ponownie ? Mój kod wygląda następująco, ale przerwanie wykonuje się cyklicznie, mimo "cli()" zamieszczonego w jego treści. int main (void) { TCCR1B |= (1 << WGM12); TIMSK |= (1 << OCIE1A); sei(); OCR1A = 11718; } ISR(TIMER1_COMPA_vect) { PORTD ^= (1<<PD0) KRYTERIUM_CZAS = 1; cli(); }
  8. Poprawiłem schemat zgodnie z Waszymi zaleceniami. Do układu dodałem przełącznik pozwalający zresetować mikrokontroler, oraz przełącznik między źródłami mierzonego sygnału- akcelerometr / potencjometr. Czy macie jakieś rady w stosunku do nowego schematu ?
  9. diody i akcelerometr który na samym starcie próbował elektryzować jedną płytkę w ramach self testu... U mnie obie wersje 2950 (3V i 5V) zachowywały się identycznie (to samo napięcie, minimalnie różny prąd), przy czym w ogóle się nie grzały. Może faktycznie zostały przeciążone. Sprawdzę 7805 i wepnę rezystory. Dzięki za pomoc 🙂
  10. To w końcu stabilizatora czy regulatora ? 🙂 Bo się pogubiłem... ja wykorzystałem lp2950- regulator. Wg. tego co wyczytałem regulator a stabilizator to dwa odrębne układy. Też je z sobą utożsamiałem, prawdę mówiąc. Układ zasilany był z zasilacza 10V 600mA i generowało mi z tego ok 2V w podłączeniu do mojego układu (atmega8, akcelerometr mma1200D i kilka diodek), nieco ponad 2V w podłączeniu do samego leda, i niespełna 10V w podłączeniu do samego rezystorka 2k. Z 2 prawa Kirchhoffa wydawałoby się że powinno być tam 5V niezależnie od obciażenia, zgadza się ? Co lepsze, dla sprawdzenia czy problem nie leży w sofcie, zaprogramowałem attiny2313 na miganie diodką (_delay_ w pętli for). I tu opad mojej szczęki osiągnął maksimum 😉 Zasilanie przez 10V, 600mA -> lp2950 skutkowało miganiem diody ze zmieniającą się częstotliwością, a z zasilacza 5,34V 180mA ciągłą pracą diody. Z pewnością, w przypadku takiej magii problem leży w jakimś kretyniźmie z mojej strony 😉 Wrzucam mój schemat, może komuś rzuci się w oczy jakaś nieprawidłowość:
  11. Cześć, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym w praktyce będzie różnić się zastosowanie regulatora (LP2950) od stabilizatora napięć (L7805) przy zasilaniu mikrokontrolera ? W swoim układzie zastosowałem ten pierwszy... i ku wielkiemu zdziwieniu odkryłem że moje napięcie ma niewiele wspólnego ze stabilnymi 5V których oczekiwałem... Zmienia się w zależności od podpiętego obciążenia, waha się w granicach 2 Volt i pali niewinne atmegi 😉 Znalazłem opis na wikipedii, coś mi się wydaje że rozumiem ale chciałbym się w tym jeszcze utwierdzić. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Karol
  12. Witam, na forach o podobnej tematyce wielokrotnie przewijał się już ten temat, jednak wszystkie watki jakie znalazłem były przedawnione i bez konkretnej odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób uruchomienia programatora stk200 na nowym systemie microsoftu. Przerzuciłem już kilka różnych programów, ale żaden nie wykrywa programatora. Nie można uzyskać dostępu do portu LPT nawet po wgraniu "teoretycznie działajacych" bibliotek (ISP Programmer). Z programatorem USB rozumiem że podobne problemy nie maja miejsca ?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.