Skocz do zawartości

KamilF

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika KamilF

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. KamilF

    Detaliczne cięcie blachy?

    Źródło laserowe ma do 10kW, pompa wodna do 37kW. Jaka oszczędność na prądzie? Źródło laserowe i cały laser wymaga mniejszej częśtotliwości przeglądów niż WJ i części eksploatacyjne są tańsze. O prędkości cięcia lasera i prędkości ruchów pośrednich nie wspominając. Obudowę aluminiową do robota o ściance 4mm robi się giętą z blachy i spawaną w narożniku, nie ciętą z kloca materiału.
  2. Spróbuj Fusion 360. Darmowy, częste aktualizacje wnoszące nowe rzeczy. Minus - potrzebuje połączenia z internetem, pliki trzyma w chmurze.
  3. Używałem płatnego programu dostarczonego razem z wycinarką wodną. Wrzuć w google hasło bmp to dxf i wyskoczy trochę stron. Samo bmp robiłem w paincie albo print screen.
  4. Cześć, bezpośrednio w solidzie tego nie zrobisz, walczyłem, kombinowałem... Możesz wprowadzić tekst i później odwzorować go prostymi, krzywymi itp. Ja na to miałem inny sposób, ale do tego potrzebny jest program, który z bitmapy wykrywa krawędzie i przerabia plik na dxf. Pozdr.
  5. Chcesz po naciśnięciu włączyć diodę i wyświetlić na LCD informację "załączono", a po ponownym naciśnięciu wyłączyć diodę i wyświetlić odłączono?
  6. KamilF

    2 x Arduino i HC-05

    Dzień dobry, dodałem znak 'p' jako początek serii danych i przy odbiorze użyłem funkcji serial.find i odczyt serial.readBytes. Działa 😃, resetowałem Arduino master, potem slave, a i tak synchronizuje dane i trafiają w odpowiednie miejsce tabeli. Nie wiem czy to poprawnie programistycznie ale działa. #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial BTmaster (10,11); int tabela[6]={0,0,0,0,0,0}; char poczatek = 'p'; int osXpin=A1; int osXpoz=0; int osXpozmap; void setup() { Serial.begin(9600); BTmaster.begin(9600); pinMode(osXpin, INPUT); } void loop() { osXpoz=analogRead(osXpin); osXpozmap=map(osXpoz,0,1023,0,255); tabela[2]=osXpozmap; tabela[5]=osXpozmap; BTmaster.write(poczatek); for(int i=0;i<=5;i++) { BTmaster.write(tabela[i]); Serial.print(i); Serial.print("\t"); Serial.print(tabela[i]); Serial.print("\n"); } } #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial BTslave (10,11); byte tabela[6]; int i; int x; byte smiec=0; void setup() { Serial.begin(9600); BTslave.begin(9600); } void loop() { BTslave.begin(9600); if (BTslave.available()) { if(BTslave.find('p')) { //smiec=BTslave.read(); x=BTslave.readBytes(tabela,6); } } else { for(i=0;i<=5;i++) { tabela[i]=0; } } for(i=0;i<=5;i++) { Serial.print(i); Serial.print("\t"); Serial.print(tabela[i]); Serial.print("\n"); } } Pozdrawiam, Kamil
  7. Dzień dobry, jestem początkujący w Arduino, mam pewien cel do którego chcę dojść małymi krokami podczas których testuje różne rzeczy. Teraz jestem na etapie przesyłania danych z jednego Arduino do drugiego za pomocą połączenia Bluetooth. Z połączeniem urządzeń poradziłem sobie, udało się przesyłać wartość, która zmienia się w zakresie 0-255. Docelowo kilka wartości odczytanych na pierwszym Arduino ma zostać przesłanych do drugiego i on na ich podstawie wykona dalsze czynności. Dane zbierane będą w sposób ciągły i od razu wysyłane. Kody wyglądają tak: Master #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial BTmaster (10,11); int tabela[6]={7,8,9,10,11,12}; void setup() { Serial.begin(9600); BTmaster.begin(9600); } void loop() { for(int i=0;i<=5;i++) { BTmaster.write(tabela[i]); Serial.print(i); Serial.print("\t"); Serial.print(tabela[i]); Serial.print("\n"); } } Slave #include <SoftwareSerial.h> SoftwareSerial BTslave (10,11); int tabela[6]; void setup() { Serial.begin(9600); BTslave.begin(9600); } void loop() { BTslave.begin(9600); if (BTslave.available()) { for(int i=0;i<=5;i++) { tabela[i]=BTslave.read(); Serial.print(i); Serial.print("\t"); Serial.print(tabela[i]); Serial.print("\n"); } } } Kolejność w jakiej dane w tabeli są wysyłane musi być taka sama po ich odebraniu przez drugie Arduino. W tej chwili odbiór danych "jest", ale po każdym restarcie, któregokolwiek Arduino trafiają one w inne miejsce tabeli, w jaki sposób zsynchronizować dane? Pozdrawiam, Kamil
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.