Skocz do zawartości

jamtex

Users
  • Zawartość

    179
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    21

jamtex zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 20 marca 2011.

Treści użytkownika jamtex zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O jamtex

  • Urodziny 01.04.1972

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Tarnów
  • Zawód
    informatyk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika jamtex

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Młodszy Juror
  • Redaktor

Odznaki

96

Reputacja

  1. jamtex

    Rama platformy jezdnej

    A jakieś wymiary tej ramy? Kątowniki to dobry pomysł, jednak bardziej praktyczniejsze mogą okazać się ceowniki. Jeżeli nie będziesz ich spawać, to poszukać profili do których kupisz odpowiednie elementy połączeniowe.
  2. jamtex

    Laminator PCB

    Ja kupiłem kiedyś Lervia KH 4410, bez żadnych przeróbek działa jako płytko-tonero-przygrzewacz. Zrób parę testów przy różnych ustawieniach temperatury. W moim przypadku wystarcza 6-cio krotne przejechanie wałkami, by płytka nadawała się do trawienia.
  3. Nie tylko Ty 🙂 Dzisiaj podczas poszukiwań w mojej pracowni pasów do mocowania ładunków, znalazłem 2 drukarki Lexmark (kiedyś miałem ich spory zapas - kupionych po 1 UE). Jako stary łakomczuch, postanowiłem odtworzyć powyższy projekt. Na razie zaczynam od konstrukcji ramy do NaleśnikoDrukarki. Liczę na Wasz doping! Postęp prac na mojej stronie internetowej, a gdy skończę to tradycyjnie, opisze na Forbot.
  4. jamtex

    Sirius-G

    Spokojnie - w najbliższym czasie opublikuję podobną konstrukcję ale wykonaną znacznie taniej. Na razie z pewnych względów nie dysponuje na tyle czasem, by spokojnie go opisać. Budowa będzie opisana krok po kroku wraz z dokładnymi zdjęciami, montażem i oczywiście oprogramowaniem. Tylko w teorii, pamiętaj, że w większości silników są szczotki węglowe, które wycierają się gdy silnik pracuje. Jeśli silnik przez większość czasu obraca się w jednym kierunku to szczotki przybierają pewien kształt, przez to gdy później zmienisz obroty to szczotki zaczynają się szybciej zużywać bo mają kształt niejako nie w kierunku obrotu. Najczęściej przy zmianie obrotów (jeżeli silnik długo pracował w jednym kierunku) szczotka jak zauważył Sabre musi "doszlifować" się do komutatora. Często powoduje to iskrzenie i powstawanie niepotrzebnych zakłóceń. Stan idealny to taki w którym silnik ciągle obraca się w jednym kierunku lub tyle samo czasu w jednym jak i drugim kierunku. Tym bardziej warto więc używać filtrów na zasilaniu silników.
  5. Sprawdź rozstaw nóżek pozostałych elementów, jeżeli również i na nich jest nieprawidłowy, najprawdopodobniej użyłeś jakiegoś skalowania przy wydruku. Rada na przyszłość: koszt wydruku dodatkowej kartki to tylko kilka groszy - warto sprawdzić przed wytrawieniem, czy wszystko jest ok. Płytka i wytrawiacz kosztują znacznie więcej niż kartka papieru.
  6. Jestem zainteresowany podwoziem - może podaj jakieś orientacyjne ceny ? Samo pisanie na priv, skończy się nieustanną licytacją 🙂
  7. Dziękuję Wszystkim którzy głosowali na mojego Siriusa-G. W najbliższym czasie zamierzamy zostaną opublikowane jeszcze przynajmniej 3 konstrukcje, a Wasze głosy dodają nam skrzydeł niczym pewien znany napój energetyczny 🙂
  8. jamtex

    Wybór języka po raz kolejny

    Oczywiście C - na początek zacznij od C w wersji Arduino. Znacznie szybciej i łatwiej nauczysz się tego języka niż BASCOM'a. Przykład kodu programu (całego kodu) mrugającej diody Arduino: void setup() { //konfiguracja pinu procesora pinMode(13, OUTPUT); } void loop() { digitalWrite(13, HIGH); // zaświeć diodę delay(1000); // poczekaj sekundę digitalWrite(13, LOW); // zgaś diodę delay(1000); // poczekaj sekundę } Jedyne co potrzebujesz kupić to Arduino i podłączyć kablem USB do komputera. Oczywiście coś takiego jak oddzielny programator, ustawienia fusbitów i inne "przyjemności" nie są Ci potrzebne, przy używaniu Arduino. Opanujesz C "Arduinowe" bez problemu przesiądziesz się na C, a następnie możesz zabawić się PIC'ami. Sam kiedyś dawno temu programowałem w VB oraz ASP i zaciekle broniłem BASIC'a, że łatwiej, że szybciej, że można to samo. Aż w końcu z wielką niechęcią spróbowałem C++, PHP a obecnie C#. W życiu nie wrócę do BASICA - poza VBA, który uważam za genialny. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania - pisz na priv - na pewno pomogę w temacie Arduino 🙂
  9. jamtex

    Tsubame

    3 m/s to prawie 11 km/h - naprawdę spora prędkość chyba warto zastanowić się nad jakimś zderzakiem? Wpadka na ścianę może być druzgocąca dla elektroniki. Z drugiej strony, chciałbym zobaczyć na tyle duży tor, by robociki mogły rozwijać maksymalne prędkości. Zapewne musiałby być mocno łukowaty, bez trójkątów i kwadratów.
  10. jamtex

    Tsubame

    Film robi wrażenie - moje gratulacje! Szczególnie za przejazd po "pile" - poradziłeś sobie z tym świetnie. Na łukowatych odcinkach wgląda jak przyklejony do toru. Jaka jest max prędkość robocika? Dorób tylko jakieś zdalne zatrzymywanie, bo scena z ręcznym chwyceniem robocika - podnosi ciśnienie 🙂
  11. I klan Arduino-botów powoli zaczyna się powiększać na Diodzie. Gratulacje udanej konstrukcji. plusy: - całkiem szybki - łatwość budowy - pomysłowość minusy: - oprogramowanie, - estetyka Popracujcie trochę nad minusami, a powstanie z tego całkiem solidny robot.
  12. jamtex

    Zenon 3

    Świetna konstrukcja, jak widzę przemyślane zostały wszystkie jej elementy. Frezowanie w firmach jet koszmarnie drogie, nie lepiej było zamówić prostokątną płytkę o samemu ją dociąć? Jaka jest jego maksymalna prędkość?
  13. jamtex

    Sirius-G

    Obracanie głowy w prawo, spowodowane jest wpływem zakłóceń od silników napędzających gąsienice, na serwo. Użyte w przekładniach Tamiya silniki - generują niezłe zakłócenia, aby je wyeliminować użyliśmy kondensatory 100 nF oraz ferrytowe pierścienie zamocowane na przewodach zasilających silniki. Jak na poniższym zdjęciu. Problem z zakłóceniami jest opanowany, ale na nowy filmik właśnie został dodany 🙂
  14. jamtex

    Edubot

    Zapowiada się ciekawie, jednak to dopiero pomysł na robota i choć masz już gotowe moduły, to jednak dobrze by było poskładać to w całość - zrobić kilka prób i dopiero wtedy publikować. Przy takiej modułowości - płytka uniwersalna raczej nie będzie potrzebna?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.