Skocz do zawartości

dziadek46

Users
  • Zawartość

    81
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O dziadek46

  • Urodziny 02.01.1946

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pulawy
  • Zawód
    tokarz-frezer-szlifierz ex....
  • Moje zainteresowania:
    mikromechanika, robotyka

Osiągnięcia użytkownika dziadek46

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. dziadek46

    PackBot "płetwy"

    Najprawdopodobniej i najprościej za pomocą przekładni planetarnej, wystarczy zablokować na czas podnoszenia ramienia kosz satelitów w przekładni i pierścień z wewnętrznym uzębieniem będzie się obracał razem z ramieniem i tym samym będzie podnoszone ramie.
  2. dziadek46

    Gwint do ślmaka

    ➡️ Uzi, przy średnicy ok fi 6,5mm wałka, nie jest możliwe wykonanie gwintu modułowego o module 1, pytanie dlaczego, ano dlatego, że trzeba zadać co to jest moduł. W prostym tłumaczeniu moduł jest krotnością liczby pi. Twoim przypadku jest moduł 1 x 3,14 =3,14mm i taki będzie skok gwintu ślimaka, ale nie koniec na tym, dochodzi jeszcze głębokość gwintu. Głębokość gwintu w module wynosi 2,2mm na stronę ( h=2,2xm), czyli 2,2mm x2 =4,4mm, fi 6,5-4,4=2,1mm. Taka będzie dolna średnica ślimaka, w praktyce przy tak "dużym" module, klops, ale próbuj i powodzenia.
  3. ➡️ hungrydevil,nie gniewam się,spokojnie, mechanik samochodowy to zacny fach. Nie sądziłem,że te obejmy- uchwyty mogą ulec połamaniu a jednak to możliwe co wynika z postów. Tak przy okazji zapytam, czy masz możliwość wykonania kół zębatych z zębami skośnymi metodą obwiedniową i przeszlifowanie zębów po hartowaniu?, moduł 1,5... ➡️ Treker, to nie w porządku z tymi uchwytami, taka mała masa pojazdu i przykręcone do płyty i pęka, najsłabszy punkt pęknięcia jest przy nakrętkach?, czy tak?
  4. Ludzie, o czym snujecie rozważania,te małe "polulki" mają tak małą moc, ze te plastikowe mocowania nie dość, że są bardzo elegancko zrobione to są bardzo wytrzymałe, pasują i trzymają cały motoreduktor znakomicie, no i mają logo firmy itp.. To co jest proponowane, to dosłownie i w przenośni mija się z celowością stosowania. Miałoby to sens przy mocach rzędu 100 i więcej watów ale nie przy takim maleństwie, nie wyłamujcie otwartych drzwi. Napisałem ten post dlatego, ponieważ na tym Forum jest Społeczność z branży elektroniczno- informatycznej a ja jestem starym mechanikiem i takie rozwiązania budzą we mnie wątpliwości w 100%....
  5. Treker, dziękuję za odpowiedz i dobrze, że można będzie sobie wydrukować wybrane lekcje na papierze.
  6. Nie bardzo rozumiem w jaki sposób jest ten kurs prowadzony, czy będzie wysyłana na mój adres e-mailowy każda lekcja, czy na jakimś nośniku i czy owe 44PLN to za wszystkie lekcje?. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić, w elektronice "poruszam" się bardzo nie pewnie i ostrożnie, tylko malusi hobbysta...
  7. I czyż mechanika nie jest piękna?, widać piękno połączeń mechanicznych i w połączeniu z elektroniką..., to jest coś fantastycznego!
  8. Najważniejsze Panowie jest to, że taki sklep powstał i będzie poszerzał ofertę handlową i za to gratulacje i życzenia rozwoju!
  9. dziadek46

    Inferno

    agrala, Wstąp do punktu serwisowego sprzętu ksero lub do punktu recyklingu tegoż sprzętu i tam znajdziesz, w tych maszynach jest ogrom różnych podzespołów, pomagałem gościowi to rozwalać, wyłuskałem dużo bardzo przydatnych rzeczy do tematu robotyka!
  10. Maxo, Przed chwilą skończyłem testy owego regulatora na japońskim silniku 24V f-my NISCA typ NC5475E, pracuje znakomicie i tyle w temacie....
  11. Sprawdzę w piwnicy bo taki regulator miałem, robiłem porządki więc muszę poszperać i jak znajdę to dam znać, ale dopiero po południu.
  12. Nawyk, Gdyby kupić legalnie to oprogramowanie, powiedzmy w jakiejś wersji okrojonej, czy jesteś zorientowany co do sumki, by na to przeznaczyć?
  13. Miejsce 1 użytkownik Elvis Miejsce 2 użytkownik Nawyk Miejsce 3 użytkownik ZUK Artykuły wymienionych użytkowników bardzo mnie zainteresowały i pozwoliły zrozumieć jak jest to skomplikowane dla profesjonalistów nie wspominając o amatorach.
  14. Nawyk, ten art rozjaśnił mi jak to działa, ale jeszcze wiele nie rozumiem z tej technologii, bardzo ciekawej technologii!.Duże dzięki za ten artykuł, bardzo ciekawy i co za tym idzie bardzo przydatny dla nie elektroników do których się zaliczam a mocno próbuję zgłębić wiedzę z tej szeroko pojętej i obecnej w życiu codziennym technologii. Nie zatrzymuj się proszę na tym jednym arcie! Pozdrawiam.
  15. dziadek46

    Rozwój robotów typu FTL

    Tak czy owak, jest to bardzo wysoki poziom technologii, zwłaszcza elektroniczno-programowej. Respekt i szacunek!
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.