Skocz do zawartości

Drukowanie naleśników - sposób na szybkie i piękne śniadanie


Domol

Pomocna odpowiedź

Co mają ze sobą wspólnego Arduino, Lego Mindstorms i naleśniki? Jak się okazuje – całkiem sporo. Jeśli poskładamy jedno z drugim i dodamy do tego butelkę z płynnym ciastem naleśnikowym to dostaniemy naprawdę piękne śniadanie.

Jaki kształt chcielibyście wydrukować i zjeść?

Jedzenie wyprodukowane na drukarce 3D nie brzmi zbyt zachęcająco, bo kojarzy się ze sztucznymi składnikami. Jednak PancakeBot to maszyna do robienia pysznych wydruków. Taką naleśnikową drukarkę każdy może zrobić sobie sam w domu. Do podstawowej wersji wystarczą Lego Mindstorm. Projekt jednak wciąż się rozwija i niedawno powstała nowsza wersja z akrylowym mechanizmem, działająca dzięki Arduino Mega i silnikom Adafruit.

https://www.youtube.com/watch?v=BEJZDng1UBs#t=77

Naleśnikowa drukarnia

Jak w każdej drukarce 3D, również tutaj możecie zaprojektować każdy kształt, który chcecie uzyskać. Póki co potrzebny Wam do tego AutoCAD, bo to dzięki niemu Lego jest w stanie odebrać odpowiednie wektory do wytworzenia obrazu. Twórcy PancakeBota apelują jednak do Was o pomoc w zniesieniu tego ograniczenia.

Przykładowe kształty naleśników

Jeśli macie pomysł jak odpowiednio wykorzystać do tego celu Inkspace (rozwiązanie proponowane przez twórców), skontaktujcie się z nimi (pancakebot@gmail.com). Może to dzięki Wam drukowanie naleśników będzie jeszcze przyjemniejsze? Czy ktoś oprócz mnie zrobił się głodny?

Info i instrukcje do wykonania swojego własnego robota

Link do komentarza
Share on other sites

Nie tylko Ty 🙂

Dzisiaj podczas poszukiwań w mojej pracowni pasów do mocowania ładunków, znalazłem 2 drukarki Lexmark (kiedyś miałem ich spory zapas - kupionych po 1 UE).

Jako stary łakomczuch, postanowiłem odtworzyć powyższy projekt. Na razie zaczynam od konstrukcji ramy do NaleśnikoDrukarki.

Liczę na Wasz doping!

Postęp prac na mojej stronie internetowej, a gdy skończę to tradycyjnie, opisze na Forbot.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.