Skocz do zawartości

Dolin

Użytkownicy
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Student

Osiągnięcia użytkownika Dolin

Aktywny debiutant

Aktywny debiutant (2/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Mam pytanie, zbudowałem sprawny układ do zadania 9.3, aczkolwiek jedna rzecz mnie ciekawi, podczas pomiarów odległości do przeszkody, co jakiś czas diody gasną ( po prostu czujnik zwraca liczbę 0 ). Co sprawia, że czujnik wskazuje 0, mimo że przeszkoda jest nieruchoma. Jak rozwiązać ten problem?
  2. Baterie to Panasonic BK-3MCCE ( akumulatorki ). Właśnie dziwnie bo nominalnie mają one 1,2V, a zmierzyłem je po prostu przykładając napięcie na multimetr. Ogólnie trochę pomieszałem, miałem na myśli, że serwo tylko zasilam z baterii, a płytkę z komputera. Rozumiem, że nie jest to efektywne przy takim zasilaniu, ale chodzi tymczasowo tylko o testy i naukę działania. Edit: Podpiąłem silniczek i wszystko działa, napięcie wynosi około 5,15V przy dużym przyspieszeniu spada do około 5V. P.S dzięki za odzew.
  3. Nie posiadam przejściówki jack do arduino, natomiast mam pytanie, czy posiadając koszyczek z bateriami których napięcie wynosi około 5,2V i podpiąłbym je bez stabilizatora by zasilić serwo, nie uszkodzi to mikrokontrolera ( pin z zakresu 0-5V)?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.