Skocz do zawartości

Deimos

Users
  • Zawartość

    88
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O Deimos

  • Urodziny 02.11.1996

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Darłówko
  • Moje zainteresowania:
    Pirotechnika, Elektronika, Krótkofalarstwo, Robotyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Deimos

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

2

Reputacja

  1. Deimos

    Jaki mikro procesor do nauki

    Napisałem "mega8 lub 32" co miało znaczyć że ceny megi 8 i 32 oddzielnie oczywiście, będa się lokować około 12zł, może 5 zł wiecej lub mniej. A pozatym płytka stykowa nadaje się do wszystiego związanego z elektroniką od konstrukcji radyjek i mrygaczy LED po prototypowe elektroniki robotów itd, itd.
  2. Deimos

    Jaki mikro procesor do nauki

    Powiem tak: -ATmega8 lub 32 ok 12zł -Płytka stykowa 15-20zł -orogramator 10-15zł -garść rezystorów, diod, tactswitchy - 2-5zł -kilka przewodów (to raczej mamy w domu) Około 52zł za zestaw do nauki podstaw programowania
  3. Deimos

    Gąsienice do robota LEGO

    Gąsienice lego w formie paska można sobie wsadzić w punkt D... Lepsze są robione z lego w formie segmentów z silkonem, kiedyś robiłem takie małe i są zncznie lepsze.
  4. Hmmm, wg mnie powinniście go dodać do polecanych artykułów co zwiększy zainteresowanie nim.
  5. Dobrym sklepem z arduino jest http://nettigo.pl/ . Mają tania wysyłke, i ciekawe ceny:P
  6. Ale w tym nie chodzi tylko o zawartość płytki, ale o rzeczy takie jak gwarancja etc. Zl3avr sam używam, i troche ją zniszczyłem, lecz spadła mi z 1,5 metra i dalej smiga jak nalezy. Zl3avr ma też dużo portów, a wyprowadzenia procesora ną na dwóch rzędach goldpinów, co też jest zaletą.
  7. Lepiej bez mikrofonów i słuchawek, tylko do mikrofonu nadawczego bezpośrednio wpiąć źródło sygnału (no może przez jaki 1uf kundenstaor) przy odbiorniku to samo, i zaoszczędzisz na filtrach.
  8. Oki, problem rozwiązany, miałem uszkodzoną ścieżke +5, i dlatego nie działało.
  9. Kurde, mam taki problem, który był wielokrotnie poruszany. Ale od początku. Wczoraj zaprogramowałem sobie atmege32 do wyswietlania tekstów na lcd, z prostej klawaitury 3x3 przyciski, działało dobrze, wiec postanowiłem wgrać drugi, bardziej zkomplikowany program. A tu mi wyskakuje :could identifity chip with id:FFFFF (czy jakoś tak). Połączenia mam na 100% sprawne gdyż wszystko smiga na Zl3AVR. Co zrobić żeby mi z powrotem działało?
  10. Deimos

    Śledziuv.1

    Jak się pytasz o upgrade'y to ci podpowiem, nie wsadzaj tam megi 16/32 tylko 8, bo po twoim wieku (co sam stwierdziłes) nie uda Ci się na nim zbyt wiele. Mógł byś tam dodać sdandardowo diody do światłolubienia, i jakieś krańcówki. Atmega, w roli kierowania do zaprogramowanej trasy, i do mrygania ledami, też standard. Dodatkowo poproś tatę o pakiet akumulatorów ni-mh, na około 8,4V, poniewarz, jesli to ma pływać na na zasadzie pędu powietrza, będzie potrzeba dużo rpm'ów. __________ Komentarz dodany przez: Sabre Popraw błędy w swoim poście.
  11. Ja powiem tak, jak chcesz kupować moduł uruchomieniowy polecam polecam zl3avr. Te dwa są dobre, ale mają wielką wade dla początkującego, niektóre elementy są w smd, co utrudnia wymiane uszkodzonych elementów. Moge też powiedzieć, że lepiej kupować płytki z kamami.pl, poniewarz jest szybka wysyłka. Dobrze jest też kupić płytki z dużą ilością portów, z ostrzętowaniem do nich, np z portem rs232 i konwertem napięć do niego.
  12. Deimos

    Czujnik zmierzchu

    http://myzlab.pl/elektronika/zmierzchowy/ ciekawy projekt
  13. Ładna konstrukcja, pomysłowa. profesorek, Po co używasz formy "PAN"?
  14. Deimos

    Kurs avr

    Masz na dole zdjęcia zdjęcie (lol?) na którym jest wytłumaczenie tego bitu. Początkowo jest stan wysoki bo tranzystor załącza pinx na stan wysoki, wiec jest napiecię 5v. Gdy przycisk jest wciśniety, odsprzęgane jest to do masy i nie ma napięcia sterującego.
  15. Prosfesorek, dzieje się tak ponieważ w uC są bramki logiczne które skladają się z tranzystorów. Jesli podamy na baze tranzystora 5v przez odpowiedni rezystor to zgodnie z prawem ohma bedzię jakaś wartość pradu. Sa to wartosć kilku lub kilkunastu uA którte otwierają tranzystor żeby ten przewodził napięcie rzędu 4v-5v. Tak osprzetowane tranzystory wkłada się do obudowy i wkłada doprocków. Oczywiście nie ma tam 3 czy 4 bramek ale setki tysięcy. 😃
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.