Skocz do zawartości

camillo87

Users
  • Zawartość

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

camillo87 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 15 maja 2011.

Treści użytkownika camillo87 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O camillo87

  • Urodziny 24.06.1987

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Poznań
  • Zawód
    student
  • Moje zainteresowania:
    2oo

Osiągnięcia użytkownika camillo87

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy Juror
  • Wschodząca gwiazda
  • Młodszy roboty
  • To już rok!

Odznaki

13

Reputacja

  1. Zgadzam się z przedmówcą, projekt nie należy do tych z górnej półki, a raczej do tych z dolnej. Trochę olałem sobie temat i za późno za wszystko się zabrałem. Jednakże jak widziałem inne prace dyplomowe, gdzie ponad 90% to sama opisówka bez wykonania to tak blado nie wypadłem. Konstruktywna krytyka zawsze się przydaje, troszkę się jej obawiałem, dlatego ociągałem się z wstawieniem tego projektu na ten portal.
  2. W 100% się z Tobą zgadzam, niestety czas naglił i szukałem jak najprostszych rozwiązań.
  3. Sęk w tym, że do niego nie potrzebowałem kodu, sterowanie oparte jest na układzie NE555.
  4. Witam. Mój kolejny projekt, który został zrealizowany na przełomie stycznia i lutego. Znów zastanawiałem się, czy wrzucić swój projekt tutaj, gdyż do skomplikowanych on nie należy. Projekt był tematem mojej pracy inżynierskiej i powstał w miesiąc (jakbym się nie ociągał tylko sumiennie pracował cały semestr to pewnie powstała by lepsza konstrukcja). Temat: "Konstrukcja manipulatora" - jest to temat dość ogólny i dawał mi szerokie pole do popisu, niestety z braku czasu na pisanie kodu w języku C postanowiłem zastosować układ sterowania oparty na układzie czasowym NE555. Finalnie powstał manipulator, który należy do grupy manipulatorów przegubowych o czterech stopniach swobody. Ramiona i korpus zostały zbudowane z laminatu i aluminium, a jako napęd posłużyły serwomechanizmy modelarskie. Manipulator bez problemu potrafi podnieść przedmiot o masie 200g, gdzie wyjściowo zakładałem 10g ;] Cztery serwomechanizmy sterowane są przez wcześniej wspomniane układy czasowe NE555 w liczbie 8, po 2 na każdy serwomechanizm. Operator ma do dyspozycji panel sterujący zbudowany z czterech potencjometrów, przy użyciu których można płynnie sterować manipulatorem. Wyjściowo planowałem rozwój manipulatora, tworząc sterowanie oparte na mikrokontrolerze oraz chwytak, którego w niniejszej wersji nie ma. Niestety nie jestem jeszcze zdecydowany co do tematu odnośnie pracy magisterskiej i w najbliższym czasie zamierzam rozebrać manipulator i sprzedać serwomechanizmy, które nie są używane, a słono wszystkie kosztowały. Filmiki przedstawiające działanie manipulatora: Bez obciążenia: Z obciążeniem: Zdjęcia z przebiegu budowy i całości manipulatora:
  5. m.in. dlatego zwlekałem z wstawieniem go tutaj, oglądając te wszystkie bolidy na tym portalu obawiałem się tego, stara dętka rowerowa ... [ Dodano: 22-01-2011, 19:41 ] z całą pewnością masz rację, o ile przy tej prędkości to się spisywało, to zapewne przy większych prędkościach to by nie dawało rady ...
  6. Witam, robocik ten już ma ponad rok, ale jakoś zwlekałem z umieszczeniem go na tym forum, gdyż nie jest to jakiś wymyślny projekt, zbudowany został przeze mnie i mojego kolegę Michała w celu zaliczenia zajęć ze sterowników urządzeń mechatronicznych na PP, mózgiem jest tu ATmega8-P, programik został opracowany przez w.w. kolegę w języku C, podwozie jak i elektronika została opracowane przeze mnie, całość zajęła nam ok. 24h z przerwami ;] Napęd oparty jest na przerobionych serwach firmy TowerPro SG-5010, wszystkie elementy elektroniczne zostały osadzone na uniwersalne płytce , koła zostały wykonane z pokrywek słoików, koło prowadzące kupione w Praktikerze i parę śrubek M3...
  7. być może, sposób ten działa na CNY70 ...
  8. myślę, że jak odwrócić robota do góry kołami, tak żeby koła nie miały kontaktu z podłożem i odpalisz swoje cacko to zacznij zakrywać po kolei czujniki, w ten sposób powinieneś dojść, który czujnik za co odpowiada ...
  9. a nie jest przypadkiem tak, że Atmegi8 miały być wycofane z produkcji?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.