Skocz do zawartości

brzeszczot

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

brzeszczot zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 5 czerwca 2017.

Treści użytkownika brzeszczot zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mazowieckie
  • Zawód
    Programista
  • Moje zainteresowania:
    Programowanie, elektronika

Osiągnięcia użytkownika brzeszczot

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Młodszy roboty
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

6

Reputacja

  1. Cześć! Jak w temacie - zapraszam do kupna kompletnego robota kroczącego o nazwie Krzyżak przedstawionego jakiś czas temu w dziale nasze roboty. Robot jest nowy, świeżo zmontowany - został skalibrowany i sprawdzony. Jeśli chcesz go kupić napisz na robot.krzyzak@gmail.com albo po prostu kup teraz na Allegro. Od niedawna robot ma swoją stronę na Facebook 🙂 Robot który możesz kupić ma odnóża w kolorze aluminium. Umiejętności robota: - poruszanie się robota w dowolnym kierunku - sterowanie za pomocą joysticka lub samym ruchem telefonu / tabletu (akcelerometr) - regulowana prędkość poruszania się - regulowana precyzja ruchów robota - tryb obracania się - regulowana wysokość korpusu względem podłoża - tryb gimnastyki: robot reaguje na ruch telefonu - tryb gimnastyki: skręcanie na boki - tryb gimnastyki: indywidualne poruszanie dowolnie wybranym odnóżem - około 8 do 12 min poruszania się Krótka charakterystyka robota: - 6 odnóży (łącznie 18 serw sterujących) - zasilanie akumulatorem 7,4V, minimum 800mAh, minimum 10C - sterowanie robotem przez Bluetooth za pomocą telefonu/tabletu z systemem Android (minimalna wersja 4.0.3) - elementy robota wykonane z aluminium Co kupujesz: - robota Krzyżaka - pudełko - instrukcję podłączenia i sterowania robotem - akumulator 1000 mAh, 7,4V - ładowarkę do akumulatora - mailowe wsparcie techniczne (pomoc przy uruchomieniu, sterowaniu): robot.krzyzak@gmail.com - bezpłatna aktualizacja aplikacji na system Android Dziękuję za zainteresowanie 🙂 Artur
  2. brzeszczot

    Krzyżak

    Dziękuję! Serwa SG90 spokojnie dają radę. Robot bez akumulatora waży 483 gramy i jest jeszcze zapas na czujniki, dodatkową płytkę itp. - robiłem testy obciążeniowe i jeszcze 150 gram spokojnie udźwignie. Średnica korpusu 16 cm. Noga ok. 10 cm wyprostowana - nie dużo, stąd małe kroki podczas chodzenia. Serwa (najdroższy element robota) to ok 5,70 zł na Aliexpress (8 zł Allegro) x 18 daje 103 zł. SG90 na Aliexpress
  3. brzeszczot

    uBob

    Świetny robot - parę drobiazgów i nadałeś mu osobowość. Wydaje mi się, że to dobry materiał na zabawkę dla dzieci 🙂 aha i te łapy jak na pierwszym filmiku wydają mi się dopełniać całokształtu (kapelusz + żółte diody.
  4. brzeszczot

    Krzyżak

    Jak projektowałem płytkę, zostawiłem miejsce i wyprowadziłem pozostałe wolne porty w tym 6 adc właśnie do rozszerzenia robota o sensory. Pracuję nad tym w wolnej chwili- na początek chcę, żeby robot potrafił sam chodzić i omijać przeszkody. Dwa sensory zbliżeniowe wystarczą do podejmowania decyzji w którą stronę odbić przy kolizji ze ścianą. W przyszłości może fotorezystory, mikrofon itp żeby robot jakoś reagował na otoczenie.
  5. brzeszczot

    Krzyżak

    Dziękuję! Tak - oprogramowanie 100% moje. Masz rację - kinematyka odwrotna. Wzorowałem się na notatkach autora tej strony: https://oscarliang.com/inverse-kinematics-implementation-hexapod-robots/ Ostatnimi czasy udoskonaliłem chodzenie, teraz jest bardziej płynny ruch. Na moim kanale YT są filmiki jak robot ewoluował.
  6. Witam wszystkich. Mam na imię Artur i chciałbym zaprezentować robota (hexapod), zaprojektowanego i skonstruowanego przeze mnie który nazywa się Krzyżak. Na zdjęciu po lewej Krzyżak wersja pierwsza, prototypowa zaś po prawej wersja udoskonalona. Dwa filmy: Opis robota: - 6 nóg po 3 serwa czyli 18 serw (najtańsze jakie istnieją czyli SG90) - mikrokontroler Atmega328 taktowana kwarcem 20MHz. - oprogramowanie C + AVR - zasilanie akumulator 7,4V 800mAh, 10C (10 minut chodzenia) - sterowanie bluetooth za pomocą telefonu z Android - autorska aplikacja (min. Android 4.0) Aktualnie pracuję nad rozszerzeniem o sensory i omijanie przeszkód. Płytkę elektroniczną zaprojektowałem z myślą o wyprowadzeniach rejestrów do przyszłego podłączenia czujników itp. Jak ktoś ma pytania bardziej szczegółowe chętnie odpowiem. Docelowo robot będzie możliwy do kupna już niebawem. Dziękuję za uwagę, Artur
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.