Skocz do zawartości

AZU

Użytkownicy
  • Zawartość

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika AZU

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Nie wiem czy kod 027 w pilocie emmerson Ru 20 nadaje w RC5 bo ten pilot odwala jakąś śmietanę. Nie polecam nikomu go używać albo to z moim egzemplarzem jest coś nie w porządku. Po wyjęciu baterii które potem przez przypadek włożyłem odwrotnie wcisnąłem sobie guziczek i tu nagle układ mi odebrał sygnał (oczywiście już z dobrze włożonymi bateryjkami). Jak sprawdzam jaki to kod to odczytuje ze 016. Jak wpisuje inny kod to wszystkie kody nagle działają tak samo. Może coś się uszkodziło po źle włożonych bateriach ale nie narzekam bo po tej usterce sterowanie zaczęło działać 🙂
  2. Mówisz że jeśli ten pilot jest w standardzie RC5 to nie da się go zmieniać. No to po co do tego pilota uniwersalnego stworzono 12 stronicową listę marek i przy każdej nazwie jest po pare liczb np. dla telewizorów Samsung jest to 026, 033, 043, 159, 160, 170, 175... Co ja zmieniam po wporwadzeniu którejś z tych wartości do pilota jak nie właśnie rodzaj tego standardu? Czytałem artykuły z portalu forbot.pl o pilotach i tak to zrozumiałem że w zależności od marki praktycznie każdy pilot ma inny standard kodowania(RC5 najczęściej spotykany) np dla pilotów Philips jest to RC5 a dla marki Samsung będzie to już inny standard To ja nie rozumiem o co chodzi z tymi standardami czy panu feriar umkną fakt że to pilot uniwersalny?
  3. chciałbym żeby ten pilot pracował tylko w standardzie RC5. Rzecz w tym że właśnie ile istnieje marek sprzętów sterowanych pilotem tyle istnieje tych standardów, a to pilot uniwersalny który jest tak zbudowany aby pasował do jak największej liczby takich urządzeń. I tu tkwi problem. W ilości sprzętów obsługiwanych przez ten pilot. Ściągnij sobie plik do którego wkleiłem linka. Prosił bym o konkretną odpowiedź który z numerków na pilocie odpowiada RC5
  4. WITAM Buduje robota który ma być zdalnie sterowany za pomocą podczerwieni. Jako że nigdy jeszcze nie zajmowałem się robotyką postanowiłem wzorować się na artykule z EdW 11/2013. Mam już złożony układ zaprogramowaną ATmege 16 i pozostała jeszcze kwestia odpowiedniego pilota który to musi nadawać kodem RC5. Udało mi się zdobyć uniwersalny pilot marki Emmerson RU20 i tu pojawia się moje pytanie. Pod jakimi cyferkami kryje się kod RC5? jak by ktoś chciał to tutaj link do pobrania listy wszystkich kodów znajdujących się w pamięci pilota http://emmerson1.home.pl/tabelaKody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką ""). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.ow.doc
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.