Skocz do zawartości

Av4444

Użytkownicy
  • Zawartość

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

Av4444 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 14 maja 2015.

Treści użytkownika Av4444 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Av4444

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy roboty
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

4

Reputacja

  1. Witam! Do swojego projektu potrzebuje sterowanie wentylatorem/wiatrakiem PWM. Na allegro znalazłem m.in taki WIATRAK Allegro Link Jak patrze na aukcjach są one sterowane sygnałem PWM, lecz posiadają 4 piny (jak bawiłem się serwomechanizmami na PWM zawszy były 3-piny) Moje pytanie brzmi do czego jest ten 4 pin?
  2. Witam! W załączniki jest obrazek, na nim schemat którego próbuje rozszyfrować, mianowicie możecie mi pomóc obliczyć spadki napięcia na każdym rezystorze? Prosiłbym też odpowiednie wzory abym mógł sobie to wszystko przeanalizować.
  3. z tą sztywnością konstrukcji jest ok ale serwomechanizm jakoś się tak dziwnie zaczął zachowywać i ramię drżało
  4. Do sprzedania na dzień dzisiejszy moje pozycje *Od obwodu elektrycznego do pierwszego robota *Arduino dla początkujących *Arduino - 65 praktycznych projektów *Zabawy z elektroniką *Budowa robotów dla początkujących *Elektronika - od praktyki do teorii *Poradnik mechanika + wzory *Przygoda z elektroniką *Rozbudowa i naprawa laptopów LINK:: Allegro - KSIĄŻKI
  5. Już świeżo po obronie, załączam PDF z dokładnym opisem manipulatora (praca inż) INZ_1702_98894.pdf
  6. Witam! W swojej pracy zamierzam wyjaśnić kilka linijek kodu tej biblioteki i mam pytanie do Was co oznaczają i do czego służą linijki: uint8_t buf[VW_MAX_MESSAGE_LEN]; uint8_t buflen = VW_MAX_MESSAGE_LEN; vw_set_ptt_inverted(true); vw_setup(6000); vw_set_rx_pin(9); vw_rx_start(); Potrzebuje dokładnych informacji do czego, co i jak służą powyższe linijki przykładowego programu na tej bibliotece
  7. Av4444

    Arduino Nano - zasilanie...

    Miernik padł zupełnie. Mam jeszcze miernik analogowy do 4A, podłączając go uzyskałem prąd ok 100mA...
  8. Witam! Załączam rysunek z wymiarowaniem członu mojego manipulatora. Od niedawna zacząłem się tym bawić i mam pytanie co do wymiarowania. Czy jest do zaakceptowania? czegoś brakuje w rysunku itp ?
  9. Witam! Moim manipulatorem steruje Arduino Nano, do którego jest podłączonych 7 serw (serwa mają oddzielne zasilanie, jedynie PWM jest z Arduino), dioda led i Moduł radia RF 433Mhz. Potrzebuje zmierzyć pobór prądu (mA) ile pobiera cały moduł podczas pracy. Mam miernik ale mi sie uszkodził a bede mial nowy dopiero za tydzień. Czy istnieje inne obliczenie pobieranego prądu?
  10. dzięki, to czytałem ale chciałbym czegoś więcej na ten temat. Odnalazłem jeszcze coś takiego ale to może raczej sie mijać z chłodzeniem sprzętu elektronicznego: http://www.ksiegarniatechniczna.com.pl/alternatywne-systemy-chlodzenia-i-klimatyzacji-przewodnik.html
  11. Dzięki za odpowiedz 🙂 1.) Myślałem wcześniej nad sterowaniem z pozycji komputera/telefonu z graficznej aplikacji ale tego nie bedzie bo projekt inżynierki tego nie obejmuje. Ale dodałem nową funkcjionalność, mianowicie woltomierz, amperomierz pobieranego prądu podczas pracy i regulacja potencjometrem napięcia diody na chwytaka. 2.)Jest taki pomysł wlasnie korzystając z potencjometru zamontowanego w serwie wychwytywać pozycje poprzez zmiane rezystancji. Wtedy jest mozliwe określenio pozycji przy uruchomieniu robota 3.) Na pilocie są dwa przyciski, jeden zmiejszający predkość poruszania sie serw a drugi przyśpiesząjący 🙂
  12. Witam! Znacie może jakieś szczegółowe opracowania, książki dotyczące chłodzenie elementów elektronicznych, podzespołów? Pozdrawiam!
  13. prędkośc transmisji to 2000. Poniżej 800 to już jest w ogóle tragedia. Nie sprawdzam poprawności przesyłania danych, można jakies materiały na ten temat? Pozdrawiam!
  14. Witam! Od kilku miesięcy robię ramię robota sterowane bezprzewodowo (RF 433Mhz) korzystając z Arduino. Praca jest na zaliczenie inzynierki z Informatyki. Ramię jest juz praktycznie skończone, zostało tylko kilka poprawek. Cała konstrukcja jest zrobiona na maszynach przeze mnie jedynie chwytak był kupiony na botlandzie. Konstrukcja oczywiście aluminiowa, wysokość ok 60cm z podstawą. Całość napędza 7 serv: 4 Mg995, 1 S8801, 2x PowerHD HD-1250MG. Pilotem prócz sterowania zdalnego konstrukcji możemy włączyć/wyłączyć diode która oświetla przestrzeń roboczą w nocy i dwoma przyciskami mozna sterować szybkość ruchów ramion. Poniżej załączam krótki filmik pokazujący działanie projektu. Podkreślam, że dopiero od niedawna interesuje sie robotyką i jest to mój pierwszy taki projekt 🙂 Jak wrócę z pracy to udostępnie jeszcze kilka zdjęć z jego budowy itp... Proszę o opinie jak wam się to podoba i ew czego tam może brakować 🙂 Pierwsza wersja manipulatora po 2 dniach zabawy z aluminium Początki ostatecznej wersji w warsztacie podczas montażu Pierwsza elektronika - pierwsze próby sterowania
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.