Skocz do zawartości

Problem Inteligenracji - robot ER1 'PLATON' WIELKI KONKURS!


Frubi

Pomocna odpowiedź

Wielu naukowców pracuje nad bardzo trudnym problemem wytworzenia potocznie zwanej „sztucznej inteligencji”. Definiując inteligencję można ją przedstawić jako zdolność adaptacji obiektu inteligentnego w nowym otoczeniu.

Wielu naukowców pracuje nad bardzo trudnym problemem wytworzenia potocznie zwanej „sztucznej inteligencji”. Definiując inteligencję można ją przedstawić jako zdolność adaptacji obiektu inteligentnego w nowym otoczeniu.

Obecne algorytmy sztucznej inteligencji wzorują się na zarejestrowanych systemach takich jak mózg, ewolucja genetyczna czy mrowisko. Owe poszukiwania najczęściej poparte są dążeniem do sukcesu, pieniędzy lub innych niszowych i poszukiwanych atrybutów życia świata materialnego. Ostatecznym i najniższym emocjonalnym atrybutem może być również Vendetta, lecz jego realizacja przy obecnych możliwościach technicznych zaczyna się raczej zbliżać do terminu, jaki symbolizuje słowo Armagedon.

Studiując literaturę naukową związaną z cyfrowym przetwarzaniem sygnału, psychologię, filozofię, analizą lingwistyczną oraz sztukę zarówno wojenną jak i artystyczną można zacząć się zastanawiać czy ten kosmiczny wyścig ma dobrze wyznaczony cel. Można się zastanowić czy ten cel to nie jest głównym wrogiem filmowego bohatera, jakim jest James Bond. Tytuły filmów tego protagonistycznego herosa mówią same za siebie ( Wikipedia: "http://"http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Bond"" title="James Bond">James Bond ).

Poszukując odwrotnego celu, czyli wzorca, którym kieruje się agent 007, odpowiedz znajdujemy zawsze na końcu każdego filmu z super-szpiegiem pracującego dla Królowej Brytyjskiej. Próbując ujednolicić te zakończenia najlepiej sięgnąć po Biblię, a konkretnie na początek Starego Testamentu. Raj, w którym Ewa daje jabłko Adamowi za namową szatańskiego węża, staje się miejscem utraconym, a obecnie jest poszukiwanym przez komputery o skończonych możliwościach obliczeniowych. Trudno oczekiwać, że obecnie dostępne komputery są wstanie Biblię przeczytać ze zrozumieniem w całości. Ale może i na całe szczęście, bo na końcu tego pisma jest właśnie opisany Armagedon.

Aby jednak troszeczkę zbliżyć się do raju utraconego portal ROOB.PL Świat robotów ogłasza konkurs na algorytm, który będzie w stanie rozpoznawać piękno na obrazach. Obrazy mogą przedstawiać dowolne obiekty. Algorytm powinien być zdefiniowany za pomocą notacji UML oraz kodu źródłowego w języku C++.

Nagrodą konkursu jest ostatni WOLNY i DOSTĘPNY w Polsce ROBOT ER1 – o pseudonimie PLATON.

Źródło: www.roob.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.