Skocz do zawartości

Treker

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gratulacje nowej konstrukcji. 🙂

Miałem okazję podziwiać na T-BOT w Wałbrzychu.

Silver i Feniks3 to prawie bracia bliźniacy?

I doszedłeś już do tego, dlaczego ani Silver, ani Feniks3 nie mogły przejechać trasy finałowej na T-BOT?

Link do komentarza
Share on other sites

bartek1333, różnic jest sporo, ale widocznych chyba tylko dla mnie 🙂

I doszedłeś już do tego, dlaczego ani Silver, ani Feniks3 nie mogły przejechać trasy finałowej na T-BOT?

Tak, coś w stylu czarnej magii, albo klątw 🙂 Niestety nie mam pojęcia, nigdy taka sytuacja mi się już nie powtórzyła.

Link do komentarza
Share on other sites

bartek1333, różnic jest sporo, ale widocznych chyba tylko dla mnie

No nie powiem, po dokładnym porównaniu (nie licząc tego, że Feniks3 ma 2 płytki a ten jedną) widzę kilka różnic. Ale gdy zobaczyłem na zawodach, to myślałem że brat bliźniak. 😋

I jeszcze pytanie: silniki są zasilane przez przetwornicę , czy prosto z pakietu?

Tak, coś ws tylu czarnej magii, albo klątw

Coś w tym chyba jest. Bo jak można wytłumaczyć to, że robot jedzie sobie prosto, mija zakręt i nagle zawraca 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

GAndaLF, czekałem aż ktoś to wypatrzy 🙂 Dokładnie, są dwa enkodery, ale bardzo proste odbiciowe podłączone przez komparator do uC. Włożyłem je tam wyłącznie dla testu, wiedziałem że ich dokładność nie będzie wystarczająca. Chciałem przetestować mapowanie trasy i regulator PD dla prędkości. Jedak z powodu dość dużej prowizorki takiego rozwiązania testy porzuciłem dość szybko - jednak nie mówię, że nie było żadnych efektów. Po prostu nic czym można się pochwalić, ale mam zamiar dokładniej zająć się tematem.

Link do komentarza
Share on other sites

Już samo przesunięcie tarczy na wał silnika było by 10-krotnym zwiększeniem rozdzielczości. Transoptor mógł byś na przykład przymocować do silnika od góry. Teoretycznie nawet przy małej rozdzielczości dobrze dostrojony regulator powinien dawać jakąś poprawę, tylko mniej można z niego wycisnąć. W każdym razie sterowanie kaskadowe z dodatkową pętlą od enkodera to moim zdaniem krok w dobrym kierunku.

Link do komentarza
Share on other sites

GAndaLF, nie ma silników 10:1 z ośką z tyłu, nie chciałem przekładać zębatek. To był tylko test 🙂 Mam już plany co zrobić z tym dalej, ale to już raczej kwestia na wakacje.

Wolałem nie pokazywać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.