Skocz do zawartości

Devil


grabo

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Genialna konstrukcja! Widziałem na żywo i gały wylazły mi na wierzch i ślinka pociekła 😉 Jak robot mi się podoba to widzę jeden malusienki błąd - nie usunąłeś kalafonii w pewnych miejscach 😉 Może jest to czepialstwo, ale dobrze jest dopracowywać każdy szczegół.

Piwko poleciało już przed przeczytaniem opisu 🤣

Czekam na kolejnego MM twojego autorstwa i mam nadzieję, że w Warszawie również będzie okazja troszkę pogawędzić jak to było we Wrocławiu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Kurde, nie wiem co napisać, bo nie ma się do czego przyczepić 😃 Po prostu najlepszy MM w Polsce. Po raz n-ty gratulacje 🙂

Jedno mam tylko pytanko, bo widziałem w kilku robotach jeszcze czujniki pod kątem 45 stopni. Uważasz że są niepotrzebne, czy może masz zamiar je kiedyś dodać?

[ Dodano: 17-12-2011, 15:01 ]

A rysowanie labiryntu mnie urzekło 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W takim razie zwracam honor 😉 Właśnie dziwiło mnie to "obudowanie" czujników, bo na RA miałeś tylko zaciśnięte w termokurczkach. Robot wymiata i tyle 😉

KD93 te czujniki pod kątem 45 stopni dają możliwość jeżdżenia ukosem po labiryncie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

KD93, czujniki pod kątem mają sens, jednak trzeba wiedzieć jak je efektywnie wykorzystać. W kolejnej myszy na pewno spróbuję. A skoro spodobało Ci się rysowanie labiryntu:

labirynt z zawodów we Wrocławiu 🙂 Niestety nie mam w lepszej jakości...

@ piotreks-89, niestety nie trafiłeś 🙂 Jazda po skosach i czujniki boczne pod kątem to dwa osobne zagadnienia, ale to raczej zagadnienie na osobny artykuł...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W jaki sposób masz rozwiązane wagi tras? Używałeś samych intów i bawiłeś się skalowaniem, czy zastosowałeś floaty i jakieś ułamkowe premie za jazdę prosto? Poza tym wartości wag dawałeś na czuja czy są wynikiem testów?

Ogólnie świetny robot. Można powiedzieć, że wyprzedziłeś swoją epokę jeżeli chodzi o zawody Micromouse co dobrze obrazują wyniki z czasami 😃

piotreks do jazdy po skosie służą czujniki patrzące na wprost. Dlatego właśnie są szeroko rozstawiane. Czujniki na skos chyba patrzą na boczne ściany następnej komórki i mogą pomagać w korekcji pozycjonowania czujników na podstawie ścian bocznych ale tego akurat nie jestem pewny. Za to jestem pewny, że najszybsze MM nie używają czujników patrzących 90 stopni w bok tylko same skośne.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym Pogratulować robota, aż żałuje że nie jestem wstanie obejrzeć go na żywo, może w przyszłości jak zacznę startować na zawodach 😃 Zdaje sobie sprawę z trudności konstrukcji tego robota. Dziękuje za wielki krok dla Polski w stronę micromouse 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Na schemacie widzę, że diody przednie i boczne masz połączone po dwie, żeby sterować nimi na raz. Widziałem, że najlepsze MM w Japonii mają rozdzielone kanały dla dwóch diod świecących w przód, żeby uniknąć interferencji. To ma jakieś realne znaczenie dla jakości odczytu?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.