Skocz do zawartości

Biblioteki Eagle - Robotyka


piotreks-89

Pomocna odpowiedź

Witajcie!

Proszę was w tym temacie o umieszczanie bibliotek Eagle przydatnych dla robotyków. Jeśli chodzi o bibliotekę silników Pololu to w razie niedokładności proszę zgłosić mi ten błąd. Mogą się one pojawić, gdyż to dopiero druga biblioteka zrobiona samodzielnie przeze mnie.

PololuMG.zip

KTIR0711S.zip

cny70.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Taka biblioteka to moim zdaniem świetny pomysł, ale jeśli temat rozrośnie się tak jak ten na elektrodzie to będzie ciężko cokolwiek znaleźć.

Po między pliki do pobrania są tam wymieszane prośby o biblioteki, a odpowiedzi na nie znajdują się kilka stron dalej jeśli w ogóle.

Czy była by możliwość, żeby wpisy w tym temacie pojawiały się w formie tabelki podobnej do: http://www.cadsoftusa.com/downloads/libraries/?language=en

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Oczywiście, że można stworzyć listę tabelkę. Jak dojdą jakieś nowe biblioteki to założę osobny temat i tam przeniesiemy dyskusję, a w pierwszym poście będę edytował opisy i linki.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, mam taką bibliotekę, ale wymaga jeszcze sporo pracy.

Obecnie jest w niej grubo ponad 100 elementów. Są praktycznie wszystkie elementy z mojej oferty + wiele innych podstawowych takich jak kondensatory, rezystory, gniazda itd.

Biblioteka będzie udostępniona za darmo. W tej chwili głównym problemem jest brak jakichkolwiek opisów tekstowych podzespołów.

Planuję skończyć ją najdalej do końca roku. Niektóre osoby szukające konkretnych elementów z mojej oferty dostały ją, ale odzewu generalnie nigdy żadnego nie miałem.

Gdyby ktoś (jedna-dwie osoby) miały ochotę przejrzeć bibliotekę i napisać swoje uwagi i pomysły to byłbym wdzięczny. Bardzo proszę o informację na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

jeśli już zbiór bibliotek, to:

Po pierwsze należałoby na początku dać linki do stron, które zawierają już stworzone biblioteki do pobrania.

Po drugie, po co wyważać otwarte drzwi tzn. nie róbmy/zamieszczajmy bibliotek już stworzonych (np. ten CNY70 co wysłał piotreks-89 znajduje się w linku, który podesłał RaV, czyli: http://www.cadsoftusa.com/downloads/libraries/?language=en ).

Link do komentarza
Share on other sites

niciki rozumiem cię, ale chodzi o to żeby początkujący mieli jak najprostszy dostęp do tego. Zaś wklejaniem linków plątamy i plątamy. Ja podesłałem biblioteki elementów, których Eagle standardowo nie ma i owszem niektóre z nich pobierałem ze strony cadsoft-u, ale to nie znaczy, że nie mogę ułatwić do nich dostępu.

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie,
czy ma ktoś bibliotekę do Sharp'a GP2Y0D340K? Jeżeli tak, to proszę podzielcie się, bo nie mogłem znaleźć, jeżeli jednak nie, to zrobię sam i go tutaj wstawię.

Pozdrawiam!

Daniel 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.