Skocz do zawartości

Płytka stykowa - Czy warto ??


Laik

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ja odrazu kupiłem sobie taką 4 bloki na allegro ;d ale muszę powiedzieć ze bardzo zadowolony jestem, bo w każdej chwili mogę wszystko zdjąć a elementy z poprzedniego projektu użyć w następnym ;] no i nie trzeba tego za każdym razem odlutowywać jak na płytkach uniwersalnych 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

W zasadzie to różnie z nimi bywa. Jak komuś rzeczywiście nie chce sie lutować, to owszem - niech sobie kupi. Ale jak dla mnie (mimo, iż ją posiadam jakby co 😃 ) to za duzo kombinacji. Osobiście mi schodzi 5x szybciej zlutować to do kupy niż zastanawiać się nad połączeniami na stykówce.

Link do komentarza
Share on other sites

idzie się przyzwyczaić i wtedy robi się to biegle 😉 poza tym wiesz jak fajnie jest? Robisz dajny na to układ, gdzie program miał się zmieścić w mega8, a tu okazuje się w trakcie pracy, że nici - potrzeba jeszcze licznika czy coś... no to mu megę32 😉 wiem, że inne obudowy i właśnie o to chodziło 😉 dziurki cię nie ograniczają

Link do komentarza
Share on other sites

Ja sobie niedawno sprawiłem taką płytkę i jestem z niej bardzo zadowolony. Myślę, że dla początkujących jest to wielka pomoc. W razie pomyłki można szybko coś poprawić i równie szybko można przetestować różne warianty. To się przydaje zwłaszcza gdy brakuje jeszcze doświadczenia w budowaniu układów elektronicznych.

Koszt najprostszej płytki stykowej to koszt ok. dwóch podobnej wielkości płytek uniwersalnych, a kabelki można zrobić samemu z kawałka skrętki komputerowej.

Od razu powiem, że warto kupić jak największą płytkę na jaką nas stać (jakoś trzeba przeboleć ten wydatek). Ja się zastanawiałem nad kupnem tej średniej (w końcu robot to nie płyta główna komputera) ale ostatecznie kupiłem tą największą i była to dobra decyzja. Wiem, że gdybym kupił małą to już by mi brakowało miejsca.

Oczywiście jeśli nas nie stać na dużą to trzeba kupić małą, ale plus jest taki, że po pewnym czasie można dokupić drugą i je połączyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdź na allegro, jak szukałem dla siebie to ktoś oferował zworki do płytek. Ja osobiście korzystam ze skrętki komputerowej. Z 2m kabla po 1,5 można zrobić sobie stos zworek dowolnej długości w ośmiu kolorach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co jest czasochłonne? Zrobienie sobie tych paru kabelków? Pierwsze 10 zdąże zrobić zanim z forum przejdziesz na allegro i znajdziesz kogoś kto oferuje takie zworki 🙂

Zanim sfinalizujesz transakcje będę miał już tyle co przyjdzie do Ciebie w pudelłku 🙂

No chyba, że ja o czymś nie wiem 🙂 Najlepszy sposób, to przyciąć ucinaczami i albo dobry ściągacz do izolacji albo nożyk do tapet do obrobienia końcówek. Produkcja jednego kabelka to 15 sekund może, a za zaoszczędzone 10-15 zł mozna kupić coś innego do robota 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.