Skocz do zawartości

Poszukuję kogoś z Arduino w Krakowie


xls

Pomocna odpowiedź

Witajcie,

Poszukuję kogoś w Krakowie kto ma "zwykłą" płytkę Arduino. Z Atmega 169 lub 328

Kupiłem sobie sterownik serw m.in. do Arduino i mam problem, bo nie mogę jej uruchomić na mojej płytce Arduino Mega.

Nie wiem czy to jest problem związany z płytką Arduino Mega ( nie jest w pełni kompatybilna z podstawowymi ) czy jest to problem ze sterownikiem.

Proszę o kontakt.

Marcin

Link do komentarza
Share on other sites

Poczytaj troche o avr. Wystarczy dobrze podpiac piny, odpowiednio zaprogramowac i po problemie

Płytką Arduino bawie się juz z 3 miesiące i już coś nie coś poprogramowałem sobie z sukcesem.

Natomiast do płytki sterownika mam sposób pokazany podpięcia do podstawowej płytki Arduino i wgraniu przykładowego programu dla sterownika. Po odpowiednim podpięciu do płytki Ardiuno Mega nie dostaję sygnału na serwomechanizmy (serwomechanizm za każdym razie ustawia się w ustawieniu podstawowym).

Chciałbym po prostu spotkać się z kimś kto ma taką płytkę w Krakowie i sprawdzić czy sterownik nie jest czasem zepsuty. Odsyłanie go do producenta (Anglia) z pytaniem że nie działa było by lekką przesadą i ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. The first is to used a 5v supply for the processor section and a separate 6v-7.2v supply for the servo's.

lub

single (typically 7.2v) battery to power the servo's and the module. To do this place a link on the two pin header below the terminal block

Tak zrobiles?

2. http://www.robot-electronics.co.uk/images/sd21c.jpg

dokladnie tak podlaczyles serwo?

3. Widze, ze mozna na wiele sposobow sie komunikowac z tym modulem.Dla ciebie chyba najlatwiej bedzie i2c.

Podlaczyles rezystory podciagajace?

4. Dobrze masz wykonana transmisje ?

5. Czy dobre rejestry zapisujesz?

[ Dodano: 12 Sie 09 10:37 ]

banalna sprawa nie wiem jak to wyglada w arduino i w tym dziwnym c co tam sie pisze, ale moim zdaniem blad jest gdzies w kodzie.

Nastepna sprawa: widze, ze tutaj na schemacie polecaja pullupy 1,8k ohma, ja bym dal 3,3k ohma.

[ Dodano: 12 Sie 09 10:44 ]

http://www.robot-electronics.co.uk/htm/using_the_i2c_bus.htm przeczytaj to sobie w spokoju

Link do komentarza
Share on other sites

1. The first is to used a 5v supply for the processor section and a separate 6v-7.2v supply for the servo's.

lub

single (typically 7.2v) battery to power the servo's and the module. To do this place a link on the two pin header below the terminal block

Tak zrobiles?

2. http://www.robot-electronics.co.uk/images/sd21c.jpg

dokladnie tak podlaczyles serwo?

3. Widze, ze mozna na wiele sposobow sie komunikowac z tym modulem.Dla ciebie chyba najlatwiej bedzie i2c.

Podlaczyles rezystory podciagajace?

4. Dobrze masz wykonana transmisje ?

5. Czy dobre rejestry zapisujesz?

[ Dodano: 12 Sie 09 10:37 ]

banalna sprawa nie wiem jak to wyglada w arduino i w tym dziwnym c co tam sie pisze, ale moim zdaniem blad jest gdzies w kodzie.

Nastepna sprawa: widze, ze tutaj na schemacie polecaja pullupy 1,8k ohma, ja bym dal 3,3k ohma.

[ Dodano: 12 Sie 09 10:44 ]

http://www.robot-electronics.co.uk/htm/using_the_i2c_bus.htm przeczytaj to sobie w spokoju

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Już problem rozpracowałem. Tak jak podejrzewałem płytka Arduino MEGA nie jest w 100 % kompatybilna z zwykłym Arduino i trzeba to troszkę inaczej podpinać.

Link do komentarza
Share on other sites

wystarczy w programie zmienic, bo i2c mozesz zrobic na kazdym pinie

Tak wiem, że z Atmegą 128 można zrobić cuda i oprogramowywać wszystkie piny "prawie" jak komu się podoba, lecz Arduino posiada jedną wielką zaletę dla takiego gościa jak ja ( co dopiero zaczyna zabawę z elektroniką i programowaniem procesorków) do Arduino jest potężna baza gotowych już rozwiązań, które można wykorzystać we własnych pracach bez wchodzenia bardzo głęboko w sprawy programowania Atmegi.

Nie mając doświadczenia, będąc początkującym elektronikiem (ostatni raz lutowałem 20 lat temu - teraz wróciłem do tego ponownie), znając "piąte przez dziesiąte" programowanie w C do chwili obecnej pracując nad robotem bez większych problemów mam już napisany główny szkielet programu robota, oprogramowałem sobie wykonany przez siebie wyświetlacz diodowy, klawisze robota, sterowanie robotem poprzez klawiaturę numeryczną na starej dobrej bazie PS2, a teraz zrobiłęm sobie sterowanie serwomechanizmów. Przestudiowałem też oczywiście jako tańszą możliwość wykonanie własnej płytki i programowanie Atmegi od początku, ale przyznam się że raczej marne szanse z moim doświadczeniem na zrobienie czegoś podobnego programując od "początku".

Jak to mawiają za "cienki w barach jestem" na takie zabawy.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc bo rozjaśniło mi to pewne sprawy i odpaliłem wreszcie sterowanie serw. Teraz wystarczy tylko jeszcze wykonanie samej konstrukcji robota ( wstępny projekt już mam) i za czas jakiś po domu będzie mi chodził robal 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.