Skocz do zawartości

Wasze warsztaty


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam!

Większość z nas zaczynała przygodę z elektroniką w pokoju na biórku a następnie chowanie rzeczy do szafek lub praca w kuchni. Ja też tak robiłem ale później do było bez sensu gdy chciał polutować małą płytkę tzreba było wszystko wyciągać. Szukałem miejsca na warsztat i znalazłem zabudowany balkon. Teraz mam tam szufladki pojemniczki kuwetki lutownice wiertareczke wszystko gotowe i zwarte do pracy. Kupiłem prosty kit jabla i zrobiłęm zniego zasialcz stabilizaowany od 1,5 do 6,5 V narazie wystarcza mi to 😉

A jak sprawa wygląda u Was?

DSC00475.jpg

DSC00474.jpg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

A moim "warsztatem" jest cały pokój - wszędzie walają się kabelki 😋 i itp.

O porządku w moim "warsztacie", świadczy fakt zgubienia niedawno zakupionego scalaczka max232 :]

Link do komentarza
Share on other sites

u mnie to wygląda w ten sposób że mam osobny pokój na to ale mam w nim biórko i taką szafeczke ale musze zainwestować w coś porządniejszego szczegulnie t te mini pułeczki jak ty masz :->

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja ma w szafkach z lodówki w szafie zasilacze radiatory silniki trafa itp a podręczne elementy w organizerach za 5 i 10 zł i innych podobnych do wedkarskich. Na ławie mam zawsze zasilacz z komputera lampke i lutownice i podręczne narzędzia .Gdzies zgubiła mi sie płyta pilśniowa z listewkami po bokach która zrobiłem na wzór z jakiejs starej radioamatorskiej ksiazki 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Mój warsztat mieści się na strychu mojego domu.

Zaletą mojego warsztatu jest duża ilość powieszchni do pracy (stołów), a wadą słabe oświetlenie no i wszechobecny bałagan. Zdjęcia zrobiłem po zrobieniu porządków, normalnie to nie wygląda tak ładnie 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

nes86, bardzo klimatyczne miejsce 🙂

Ja niestety mieszkam w małej kawalerce wraz ze współlokatorem, więc bywa ciężko...Ostatnio udało mi się wygospodarować trochę miejsca (wcześniej standardowo - blat w kuchni, bo biurko było za małe zanim nie zmieniłem blatu na większy).

Tak to wygląda po maksymalnej "kompresji" - na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale wystarczy rozłożyć kilka gratów i już nie ma gdzie ręki oprzeć przy lutowaniu 😉 . A resztę elektroniki mam w przeźroczystych organizerach z Leroy Merlin za 9 zł + szuflady, które rozkładam na łóżku obok.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem, robię porządny odkop, ale chciałem się pochwalić moim warsztatem, który jest w ciągłej rozbudowie.

Warsztat mieści się w piwnicy najzwyklejszego czteropiętrowego bloku. Na sam początek zdjęcie z korytarza do wejścia. Ukazuje się nam niestandardowa podłoga, gdzie jakieś cztery dni temu zostały położone kafelki 😃

Piwnica jest podzielona na trzy strefy 😃

1. Strefa właściciela piwnicy – dziadka 😃

2. Strefa warsztatu mechanicznego

3. Strefa warsztatu elektronicznego

No nie będę się dalej rozpisywał, wszystko jest na zdjęciach 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.